نایب قهرمانی ایران در مسابقات نوجوانان آسیا

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  Powered by WebGozar

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا تیم ایران با کسب چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز با کسب 75 امتیاز به مقام نایب قهرمانی دست یافت و تیم‌های قرقیزستان و قزاقستان با کسب 80 و 68 امتیاز اول و سوم شدند.

  به گزارش ورزشکده در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا که طی روزهای پنجشنبه و جمعه (15 و 16 تیر)در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد، تیم ایران با کسب چهار مدال طلا توسط رضا خدری، علی ارسلان، پرهام قنبری و دانیال اکبری در اوزان 50، 54، 63 و 85 کیلوگرم، یک مدال نقره در وزن 76 کیلوگرم توسط علی محمود، و یک برنز در وزن 58 کیلوگرم توسط مهدی نوروزی پس از تیم قرقیزستان عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.

  بر این اساس در روز دوم این رقابت‌ها دانیال اکبری در وزن 85 کیلوگرم که به دیدار فینال راه یافته بود با شکست کشتی‌گیر قرقیزستانی در دیدار فینال به مدال طلا دست یافت. در این وزن کشتی‌گیران هند و تاجیکستان سوم شدند.

  همچنین علی محمود، دیگر فینالیست کشورمان در وزن 76 کیلوگرم مقابل حریف قزاقستانی خود شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد. در این وزن نیز کشتی‌گیران قرقیزستان و هند عنوان سوم مشترک را از آن خود کردند، و محمدحسین رحیم زاده نیز در وزن 100 کیلوگرم با شکست مقابل حریف خود از دور رقابت‌ها کنار رفت و هشتم شد. در این وزن کشتی‌گیران کره جنوبی، هند، تاجیکستان و ترکمنستان به ترتیب اول تا سوم شدند.

  نتایج روز نخست این رقابت‌ها نیز به شرح زیر است:

  در وزن 50 کیلوگرم رضا خدری در دور نخست کشتی‌گیری از ترکمنستان را شکست داد. وی در دور دوم حریف قزاقستانی را مغلوب کرد و با شکست حریف خود در مرحله نیمه نهاییبه دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال نیز کشتی‌گیر قرقیزستانی را شکست داد و صاحب مدال طلا شد. در این وزن کشتی‌گیران ترکمنستان و ازبکستان به طور مشترک سوم شدند.

  در وزن 54 کیلوگرم علی ارسلان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم کشتی‌گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و با پیروزی در دیدار نیمه نهایی به فینال راه یافت. ارسلان در دیدار فینال کشتی‌گیر کشور میزبان را مغلوب کرد و به عنوان نخست دست یافت. در این وزن کشتی‌گیران کره جنوبی و ازبکستان به طور مشترک عنوان سوم را از آن خود کردند.

  در وزن 63 کیلوگرم پرهام قنبری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم کشتی‌گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و با غلبه بر حریف خود در دیدار نیمه نهایی به دیدار فینال راه یافت. قنبری در دیدار فینال کشتی‌گیر قرقیزستانی را شکست داد و صاحب گردن‌آویز طلا شد. کشتی‌گیران کره جنوبی و قزاقستان نیز در این وزن سوم مشترک شدند.

  در وزن 58 کیلوگرم مهدی نوروزی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم کشتی‌گیر کره جنوبی را شکست داد اما در دیدار سرگروهی شکست خورد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در رده بندی با شکست کشتی‌گیر تاجیکستانی عنوان سوم را از آن خود کرد. در این وزن کشتی‌گیر هندی اول شد، کشتی‌گیر قزاقستانی به عنوان دوم دست یافت و نماینده قرقیزستان سوم شد.

  در وزن 42 کیلوگرم احسان محمدی در دور نخست کشتی‌گیری از عراق را شکست داد اما در دیدار ماقبل فینال مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در دیدار رده‌بندی نیز مقابل کشتی‌گیر کره شمالی شکست خورد و به مقام پنجم بسنده کرد. در این وزن کشتی‌گیران ازبکستان، کره جنوبی، کره شمالی و تاجیکستان به ترتیب اول تا سوم شدند.

  در وزن 69 کیلوگرم مهدی فلاح پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم حریف ژاپنی را مغلوب کرد اما در نیمه نهایی شکست خورد، فلاح در دیدار رده‌بندی نیز مقابل کشتی‌گیر هندی مغلوب و پنجم شد. در این وزن کشتی‌گیر قرقیزستانی اول شد و کشتی‌گیران قزاقستان، کره جنوبی و هند به ترتیب دوم تا سوم شدند.

  در وزن 46 کیلوگرم کیانوش ولی‌زاده در دور اول به مصاف کشتی‌گیر هندی رفت و با شکست مقابل این کشتی‌گیر از دور رقابت‌ها کنار رفت.

  رده‌بندی تیمی این مسابقات به شرح زیر است:


  1- قرقیزستان 80 امتیاز


  2- ایران 75 امتیاز


  3- قزاقستان 68 امتیاز


  4- کره جنوبی 64 امتیاز


  5- هندوستان 62 امتیاز


  6- تاجیکستان 51 امتیاز

  نویسنده : پرهام شجاعی بازدید : 188 تاريخ : شنبه 17 تير 1391 ساعت: 17:40
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها